Mths Nedir ? MTHS hizmeti veren firmalar, Mths Hizmet bedeli Ne Kadar ? Mths hizmeti Nedir ? MTHS Giriş, MTHS bilgi toplumu hizmetleri, Bilgi Toplumu Hizmetleri

MTHS Hizmeti,Şirketler için Merkezi Veritabanı Hizmet sağlayıcı açılımı ile tanımlanan, bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri web sitesi ana sayfasında "Bilgi Toplumu Hizmetleri" bağlantısı ile özgülenen içerik olarak tanımlanmaktadır. MTHS Hizmeti veren firmalar ise Tücaret Bakanlığı Faaliyet izni ile MTHS Himeti sunabilmektedirler. Sermaye Şirketlerinin Açacakları İnternet Sitelerine Dair yönetmelikte tanımlanan sorumluluklara sahip olan MTHS Firmaları, kendi fiyat politikaları kapsamında MTHS Hizmeti fiyatını belirlemektedir. MTHS hizmet bedeli çok cüzi rakamlarda olmasının yanında MTHS Hizmetinde aslolan hizmetin kullanım kolaylığı ve yönetmeliğe uygun kullanılabilmesi denebilir.

Mths hizmeti Nedir ?

MTHS , 2013 yılında yayınlanan Türk Ticaret Kanunu kapsamında Merkezi Veritabanı Hizmet sağlayıcı olarak tanımlanan ve Ticaret Bakanlığı Faaliyet izni almaya hak kazanmış MTHS Sağlayıcı firmalar tarafından verilen ve e-imza kullanılarak bilgi ve belge yüklemeye olanak tanıyan bağımsız denetime tabi şirketler için kullanılan bir yazılımdır.

MTHS hizmeti veren firmalar hangileridir ?

MTHS Hizmeti verebilmek Ticaret Kanunu ve yönetmeliklerde belirlenen kriterlere sahip yazılımı hazırlayıp Ticaret Bakanlığı tarafından MTHS Faaliyet izni almış firmalar MTHS Hizmeti sunabilir. MTHS Hizmeti vermeye yetkili firmalar 3 yılda bir teknik kriter rehberine uyumlu olan yazılımlarını test ettirmek zorundadır. MTHS Hİzmeti veren firmalar hangileridir dediğimizde ise ilk akla gelen Müşteri memnuniyeti odaklı MTHS Hizmeti sunan TTR MTHS dir. Resmi MTHS Sağlayıcı web sitesi olan MTHS.COM.TR üzerindentüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bilgi Toplumu Hizmetleri nedir ?

Bilgi Toplumu Hizmetleri MTHS Hizmetinin web sitesi üzerinde e imza ile şirket tarafından yüklenen bilgi ve belge ziyaretçileri tarafındn görüntülenebilen arayüzüdür diye bir tanımlama yapmak mümkündür. MTHS Hizmeti kapsamında yüklenen bilgi ve belgeler web sitesi ana sayfasında "Bilgi Toplumu Hizmetleri " bağlantısı üzerinden ziyaret edilmektedir. Bilgi Toplumu Hizmetleri bağlantısı faaliyet izni olmayan web tasarım firmaları tarafından yapılması kanuni açıdan zorunluluığu ortadan kaldırmamaktadır.

Sermaye işletmeleri nelerdir?

Sermaye işletmeleri yada sermaye şirketleri ifadesi ile genellikle Bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri ifade edilmektedir. Farklı zamanlarda kriterleri değişiyor olsa da son yapılan değişikliğe göre bağımsız denetime tabi olma kriteri yukarıda tanımlanmıştır. MTHS hizmeti v e şirket bilgileri yönetmelikte geçen süreler içerisinde yüklenmelidir.

Sermaye işletmeleri statülerine göre bu kriterler değişiklik göstermektedir. Bu tanımlama bilgi toplumu hizmetlerinide kapsayan Türk Ticaret Kanunu ( I) SAYILI LİSTE ve ( I) SAYILI LİSTEde belirtilmektedir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri | MTHS

TTR MTHS, TTR Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanmaktadır.

Muminderesi Sokak. No:42/12 Sahrayıcedid,Kadıköy - İstanbul

Telefon: 0 (216) 355 75 37

Email: mths@ttr.com.tr

Bilgi Toplumu Hizmetleri | MTHS